جراحی بینی به شیوه بسته در لرستان

جراحی بینی به شیوه بسته نوعی تکنیک جراحی بینی است که با ایجاد کمترین برش می تواند بهترین ظاهر را برای بینی به دست آورد. جراحی بینی به شیوه بسته شامل کاهش سایز استخوان ها و غضروف ها است. به این ترتیب شکل بینی تغییر می کند. در برخی موارد می توان به افزایش سایز بینی هم منجر شد. این جراحی با نام جراحی بینی به شیوه بسته شناخته می شود زیرا برش هایی که در این جراحی ایجاد می گردند در داخل سوراخ های بینی هستند و تغییرات لازم در شکل بینی از این برش ها ایجاد می گردد.

جراحی بینی به شیوه باز و بسته دو تکنیک اصلی جراحی بینی هستند.

بافت های نرم که غضروف و استخوان های بینی را پوشش می دهند ( پوست و ماهیچه ها ) به شکل و ساختار جدید خود را وفق می دهند و بنابراین شکل نهایی بینی خود را نشان می دهد. بنابراین شناخت اهمیت بافت های نرم در ایجاد ظاهری مناسب برای بینی اهمیت بسیار بالایی دارد.

جراحی بینی به شیوه بسته در لرستان

جراحی بینی به شیوه بسته در لرستان

هدف جراحی بینی به شیوه بسته

انتخاب این تکنیک بستگی به ترجیح جراح و شکل و ساختار بینی دارد. در صورتی که نیاز به تغییرات اندکی در ساختار بینی باشد می توان جراحی را با تکنیک بسته انجام داد. جراحی بینی به شیوه بسته قادر به تغییرات محدودی در ساختار بینی است. برای مثال نمی توان عرض بینی را با جراحی بینی به شیوه بسته کوچک تر کرد. نمی توان گفت که جراحی بینی بسته بهتر است یا باز. هر شخص با توجه ساختار بینی خود می تواند از یکی از این تکنیک ها بهره ببرد.

به بیان دیگر شاید یک تکنیک برای شخصی مناسب باشد و برای شخص دیگر مناسب نباشد. نکته مهم در جراحی بینی این است که بهترین تکنیک برای فرد انجام گیرد به نحوی که نتیجه دلخواه برای شکل بینی به دست آید.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی به شیوه بسته به چه شیوه ای انجام می گیرد؟

این جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و در برخی موارد نادر می توان این جراحی را با بی حسی موضعی و آرام بخش هم انجام داد. تغییراتی که بر روی بینی باید صورت گیرد، از برشی که در داخل بینی ایجاد شده است انجام می گیرد. تعداد و وسعت برش ها بستگی به میزان و محل دفورمیتی های بینی دارد. زمانی که این ناهنجاری های ساختاری بینی اصلاح شدند، استخوان ها و غضروف ها در موقعیتی قرار می گیرند تا موقعیتی مناسب برای بینی فراهم شود.

منبع : https://www.surgeongate.org/michigan-plastic-surgery/michigan-rhinoplasty/closed/

درباره drmokhtari

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید