عمل بینی

عمل بینی یکی از شایعترین و پرطرفدار ترین جراحی ها می باشد، هیچ جراحی زیبایی مانند رینوپلاستی در ظاهر فرد موثر نمی باشد.یک بینی زیبا می تواند باعث نمایش زیباتر چشم ها ، گونه ها و لب ها گردد.قوز بینی ، زیاد دیده شدن طول بینی ، افتادگی نوک بینی ، پهن بودن قسمت استخوانی و نوک بینی از علل معمول مراجعه جهت جراحی می باشند که در  جراحی بینی به اصلاح آن ها پرداخته می شود .

دکتر فاطمه مختاری فر  جراح و متخصص گوش و حلق و بینی است .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر  تماس حاصل فرمایید.

۰۹۰۵۷۵۶۹۹۳۳-۰۶۶۴۲۶۲۸۱۴۷

 

 

بیهوشی در عمل بینی چگونه است ؟

عمل بینی تحت بیهوشی عمومی و یا به صورت خواب عمیق یا تزریق داخل وریدی انجام می شود .باید توجه داشت که بینی نقش مهمی در تنفس ، بویایی ، مرطوب کردن و تصفیه هوای تنفسی وعملکرد سینوس ها دارد.

عمل بینی

عمل بینی

عمل بینی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی زیبایی بینی به دو طریق بسته و باز که شامل یک برش اضافه روی پوست بینی در قسمت کلوملا است انجام می شود، پس از برش های لازم و جدا کردن بافت نرم بینی از روی اسکلت استخوانی و غضروفی بینی ، قسمت های استخوانی و غضروفی ناحیه ی بالای بینی اصلاح شده و پهنای بینی با ابزارهای خاص شکسته و جمع می گردد .از پهنای غضروف بینی کاسته می شود و به دنبال آن گرافت هایی جهت فرم دادن به نوک و سطوح بینی با استفاده از غضروف خود فرد گذاشته می شود.

 

شکل دادن به بینی با استفاده از بخیه های خاص از قسمت های مهم یک جراحی رینوپلاستی مدرن می باشد. در نهایت برش ها معمولاً  دوخته می شوند .

اغلب نیازی به گذاشتن تامپون وجود ندارد سپس به روی بینی چسب زده شده و یک آتل به مدت ۵ تا ۷ روز گذاشته می شود .

نتیجه عمل بینی

یک سری عوامل وجود دارند که در نتیجه عمل بینی خیلی موثر هستند که عباتند از :

  • جنس پوست عمده ترین تاثیر را بر نتیجه جراحی بینی می گذارد. پوست های چرب و ضخیم برخلاف پوست های معمولی و نازک به راحتی جمع نشده و شکل نمی گیرند؛ در نتیجه هر تغییری که در عمل بینی روی اسکلت غضروفی و استخوانی ایجاد شود، نمود خارجی نخواهد داشت. البته باید گفت که پوست هایی که خیلی نازک باشند به دلیل اینکه  ناهمواری ها را خیلی واضح نشان می دهند به دقت بیشتری در جراحی نیاز دارند و جراحی آنها مشکلتر و حساس تر خواهد بود. در کل پوست هایی که به صورت معمول هستند (نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک  هستند )بهترین گزینه برای جراحی بینی هستند و فرم بهتری می گیرند.
  • سن های پایین تر نتایج بهتری از عمل بینی می گیرند زیرا پوست آنها قدرت جمع شدن بهتری دارد .
  • در عمل بینی در نظر گرفتن ابعاد صورت بسیار مهم است و بهتر است در این مورد آن را به عهده پزشکتان قرار دهید تا تصمیم بگیرد که بینی چه مقدار سربالا باشد یا چه مقدار کوچک شود، زیرا کوچک شدن بینی به تنهایی ممکن است در صورت زیبا نباشد و تعادلی با دیگر اجزای صورت نداشته باشد و شما به نتایج دلخواهتان نرسید.

دیگر خدمات دکتر فاطمه مختاری فر متخصص گوش و حلق و بینی عبارتند از :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیمی بینی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

درباره drmokhtari

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *