دکتر فاطمه مختاری فر » آیا رینوپلاستی دردناک است؟

0 / 5. 0

۴ دقیقه
آیا رینوپلاستی دردناک است؟

آیا رینوپلاستی دردناک است؟

آنچه می خوانید...

آیا رینوپلاستی دردناک است؟

 

بیمارانی که قصد انجام رینوپلاستی دارند نیاز به کسب اطلاعات زیادی دارند و نگرانی ها و سوالات زیادی ذهن شان را درگیر می کند. جراحی بینی یا رینوپلاستی بدون شک همراه با مقداری درد و ناراحتی است و از لحاظ فیزیکی، درد و ناراحتی هایی را برای فرد ایجاد می کند.
هر فردی اگر بخواهد با خود روراست باشد، اظهار می کند که نگرانی هایی از بابت درد بعد از جراحی بینی دارد. حتی در صورتی که جراحی طبق برنامه پیش برود و جراح سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد، باز هم بیمار نگرانی هایی دارد که نمی توان آن را انکار کرد. زیرا امکان کمی وجود دارد که برخی مشکلات در طول جراحی یا بعد از آن پیش آید.

آیا رینوپلاستی دردناک است؟
آیا رینوپلاستی دردناک است؟

در حالی که همیشه امکان این وجود ندارد که بتوان احتمال بروز مشکلات را کاهش داد، ولی بیمارانی که بهترین نتیجه را از جراحی بینی می گیرند، افرادی هستند که در دوران نقاهت، مراقبت های لازم را انجام داده اند و اطلاعات لازم را در این زمینه گرفته اند. همچنین این افراد توقعات واقع بینانه ای از جراحی داشته اند.
برخی از متقاضیان جراحی بینی سوالاتی دارند که نیاز است به آن ها پاسخ داده شود که بتوانند تصمیم گیری درستی در این زمینه انجام دهند. سوالی که همواره مطرح می شود ، درد بعد از جراحی بینی است. پاسخ به این سوال ساده نیست. روش های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که با یکدیگر تفاوت هایی دارند. حتی در صورتی که تکنیک مشخصی برای جراحی بینی وجود داشته باشد که در سال های گذشته نیز استفاده شده است، امروزه شاید نتایج متفاوتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
دوران نقاهت بعد از عمل بینی

 

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

درد ناشی از جراحی بینی به شیوه بسته

 

در گذشته روش جراحی بینی همراه با ایجاد برش های بزرگی بوده است و در نتیجه دوران نقاهت به مراتب طولانی تر بوده است. ولی امروزه با ایجاد برش های کمتر و کوچک تر، استفاده از ابزارهای کوچک تر و استفاده از دوربینی کوچک برای مشاهده فضای داخلی بینی می توان پیشرفت های زیادی را در حوزه جراحی بینی شاهد بود و در نتیجه دوران نقاهت کوتاه تر و درد بسیار کمتری نسبت به گذشته برای بیمار ایجاد می شود. زمانی که درباره درد ناشی از رینوپلاستی صحبت می کنیم، روش جراحی بینی به شیوه بسته ترجیح داده می شود. زیرا برش هایی که ایجاد می شوند همگی در داخل بینی ایجاد می شوند. همچنین مزایایی که روش جراحی بینی به شیوه بسته دارد، شامل نبود اسکار یا جای زخم، کبودی و تورم کمتر و دوران نقاهت کوتاه تر و درد کمتری است که همگی دلخواه بیمار و جراح است.
با تجربه ترین جراحان بینی که در زمینه جراحی بینی به شیوه بسته کار می کنند، از پانسمان کمی برای بعد از جراحی بینی به شیوه بسته استفاده می کنند که در بسیاری از موارد درد به همین دلیل است.
برای این بیماران معمولاً کبودی، تورم و ناراحتی بلافاصله بعد از جراحی وجود دارد ولی مشکلات کمتری در تنفس فرد و درد کمتری وجود دارد. برخی بیماران احتمال دارد که دچار تورم و تغییر رنگ طولانی مدت در ناحیه بینی شوند ولی در جراحی بینی به شیوه بسته در بیماران، نتیجه جراحی تنها در چند روز بعد از جراحی قابل مشاهده است.
با گذر زمان، تغییراتی در ظاهر بینی ایجاد می شود که ظاهر آن را بهتر می کند. همچنین با از بین رفتن تورم بینی عملکرد بینی بهبود می یابد. اکثر جراحی های بینی به شیوه بسته، دردناک نیستند و فرد ظرف یک تا دو هفته می تواند به محل کار خود بازگردد.

بیشتر بخوانید
کلیاتی در مورد عمل بینی

 

درد ناشی از جراحی بینی و تحمل افراد

 

درد ناشی از جراحی بینی بستگی به سطح تحمل افراد دارد. برای مثال شاید مقداری درد برای فردی به راحتی قابل تحمل باشد ولی در فردی دیگر به هیچ وجه قابل تحمل نباشد. همچنین مسکن برای بیماران بعد از جراحی بینی تجویز می شود تا بتوانند درد را تحمل کنند. در صورتی که درد دارید بهتر است که پزشک و کادر درمانی را در جریان قرار دهید تا دوز مصرفی مسکن و یا نوع آن را تغییر دهند. معمولاً بعد از چند روز از جراحی بینی، درد از بین می رود و زخم ها بسته می شوند و با انجام روند ترمیم توسط بدن، درد، کبودی و تورم از بین می روند.
منبع :

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دوازده =