دکتر فاطمه مختاری فر » اهداف جراحی بینی

0 / 5. 0

۴ دقیقه
اهداف جراحی بینی

اهداف جراحی بینی

آنچه می خوانید...

اهداف جراحی بینی

رینوپلاستی که با نام جراحی بینی شناخته شده است، به نوعی جراحی گفته می شود که به تغییر شکل کلی بینی می پردازد. در طول جراحی بینی با تغییر استخوان و غضروف ناحیه بینی، به این هدف نائل می شویم. رینوپلاستی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک است.

دلایل انجام رینوپلاستی

متقاضیان جراحی بینی با هدف ترمیم بینی بعد از ضربه، اصلاح مشکلات تنفسی یا نقایص مادرزادی یا به دلیل نارضایتی از ظاهر بینی، به انجام این عمل روی می آورند. تغییرات احتمالی که جراح بینی می تواند ایجاد کند شامل موارد زیر است:

– تغییر سایز بینی
– تغییر زاویه بینی
– صاف کردن استخوان بینی
– تغییر شکل نوک بینی
– باریک کردن سوراخ های بینی

در صورتی که رینوپلاستی به منظور بهبود ظاهر بینی ( و نه تغییر ساختار بینی با هدف سلامتی ) انجام گیرد، لازم است که تا رشد کامل استخوان بینی صبر شود. سن مناسب برای جراحی بینی برای دختران حدودا۱۶ سال است. ولی این سن برای پسران بیشتر و ۱۸ سال است. ولی در صورتی که جراحی بینی به منظور بهبود تنفس فرد و مشکلات تنفسی باشد، می تواند در سنین پایین تر هم انجام گیرد.

اهداف جراحی بینی
اهداف جراحی بینی

خطرات جراحی بینی یا رینوپلاستی

تمام جراحی ها شامل برخی ریسک ها و خطرات مانند عفونت، خونریزی یا واکنش بد به بیهوشی هستند. رینوپلاستی می تواند شامل افزایش خطرات زیر باشد:

– اختلالات تنفسی
– خونریزی از بینی
– بی حسی بینی
– عدم تقارن بینی
– ایجاد اسکار و جای زخم

گاهاً پیش می آید که بیماران از نتیجه جراحی خود راضی نباشند. ولی اگر تمایل دارید که جراحی ترمیمی انجام دهید، لازم است که تا ترمیم کامل بینی صبر شود و سپس برای جراحی ترمیمی اقدام شود. این مدت زمان شاید یک سال هم طول بکشد.

آمادگی برای جراحی رینوپلاستی

در ابتدا لازم است که با پزشک جراح خود مشورت کنید تا مشخص شود که شما کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید. درباره هدف شما از جراحی بینی در جلسه مشاوره صحبت می شود.

جراح بینی به بررسی پرونده پزشکی بیمار می پردازد و در مورد داروهایی که در حال حاضر مصرف می شود و بیماری هایی که دارید صحبت می کند. در صورتی که به هموفیلی مبتلا هستید، این بیماری باعث خونریزی بیش از حد می شود و جراح شما انجام هیچ گونه جراحی را برای شما مناسب نمی داند و منع می کند.

پزشک معاینه فیزیکی بیمار را انجام می دهد تا پوست داخل و خارج بینی را بررسی کند. به این ترتیب هرگونه تغییری که می تواند انجام گیرد، بررسی می شود. شاید نیاز باشد که آزمایش رگ های خونی یا دیگر تست های آزمایشگاهی انجام گیرند.

جراح شما جراحی های دیگری که می توانند همزمان انجام گیرند را بررسی می کند. برای مثال برخی افراد نیاز دارند که جراحی پروتز چانه که به بهبود ظاهر چانه کمک می کند، را انجام دهند و بررسی می شود که آیا می توان این دو جراحی را همزمان انجام داد.

جلسه مشاوره شامل عکس برداری از بینی از زوایای مختلف است. این عکس ها برای ارزیابی نتایج بلند مدت جراحی و همچنین برای بررسی های لازم در طول جراحی انجام می گیرند.

 

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

هزینه جراحی بینی

درباره هزینه های جراحی بینی و تحت پوشش بودن هزینه ها توسط سازمان بیمه، تحقیقات لازم را انجام دهید. در صورتی که رینوپلاستی به منظور زیبایی انجام گیرد، هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

لازم است که از مسکن هایی که حاوی ایبوپروفن و یا آسپیرین هستند، برای دو هفته قبل و بعد از جراحی خودداری شود. این داروها به آهسته کردن پروسه لخته شدن خون و خونریزی بیشتر می انجامند. درباره داروها و مکمل هایی که که مصرف می کنید، جراح خود را در جریان قرار دهید. به این ترتیب پزشکان درباره مصرف این داروها یا قطع داروها یا تغییر داروها، مشاوره های لازم را می دهند.

افراد سیگاری در طول روند ترمیم با مشکلات زیادی روبرو می شوند. زیرا سیگار کشیدن و دخانیات باعث کاهش سرعت ترمیم می شود. نیکوتین رگ های خونی را تنگ می کند و در نتیجه اکسیژن کمتری به خون می رسد و بافت های ناحیه بینی دیر تر بهبود می یابند. ترک سیگار قبل و بعد از جراحی می تواند به تسریع پروسه بهبود کمک کند.

منبع : https://www.healthline.com/health/rhinoplasty#preparation

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 18 =