0 / 5. 0

۸ دقیقه
درمان افتادگی پلک بدون جراحی

بلفاروپلاستی پلک بدون جراحی با پلکسر

آنچه می خوانید...
افتادگی پلک

افتادگی پلک می تواند در پی افزایش سن و یا عوامل ژنتیکی به وجود بیاید و از زیبایی و جذابیت چشم های شما بکاهد. این عارضه می تواند تا جایی پیش رود که موجب تاری دید شده و فعالیت های روزمره را تحت تأثیر قرار دهد. شاید اولین راهکاری که به ذهن هر شخصی خطور می کند، استفاده از کرم های زیبایی باشد. ولی این کرم ها عمدتاً کاربرد پیشگیری کننده دارند و نقش موثری در افتادگی ها و چین و چروک های شدید و عمیق صورت بازی نمی کنند.
بنابراین روش هایی مانند جراحی بلفاروپلاستی و یا پلکسر پلاس فرکشنال می تواند نقش موثری در از بین بردن افتادگی پلک داشته باشد.

بلفاروپلاستی پلک بدون جراحی با پلکسر

درمان افتادگی پلک با دستگاه پلکسر انقلابی در لیفت صورت در ناحیه اطراف چشم به حساب می آید. زیرا این روش غیر جراحی می تواند تأثیرات مثبت زیادی را در بافت پوست نواحی اطراف چشم ها ایجاد نماید. در روش بلفاروپلاستی با کمک جراحی بخش اضافی پوست پلک بالایی و بافت چربی آن به وسیله تیغ جراحی خارج می شود. سپس قسمت های باز شده به هم آورده می شوند و قسمت های آویزان پلک ها برای همیشه برطرف می شوند.
بلفاروپلاستی به روش جراحی، خطرات وعوارض جانبی خودش را دارد. خطرات مربوط به بیهوشی یکی از عوارض جانبی این جراحی می باشد.

پلکسر پلاس فرکشنال چیست ؟

پلکسر پلاس در واقع گازهای موجود در هوا را یونیزه کرده و پلاسما ایجاد می کند که موجب جوانسازی، لیفت و سفت شدن پوست بدون هیچ برش و آسیب به اطراف و یا انتقال گرمای ناخواسته در بافت می گردد.
دستگاه پلکسر پلاس با سه قدرت متفاوت کار می‌کند: پایین، متوسط و بالا.

برایایجاد هر یک از این قدرت‌ها سه ابزار مختلف وجود دارد که به شیوه‌ای کنترل شده و دقیق پلاسما تولید می‌کند. این ابزارها یک قوس کوچک شبیه به آذرخش ایجاد می‌کنند که در برخورد با پوست باعث بروز پدیده تصعید می‌شود. تصعید یعنی تبدیل جامد به گاز

به طور خلاصه، با پلکسر، سطح بافت تحت درمان بلافاصله به بخار تبدیل خواهد شد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلکسر چگونه است؟

پروسه بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلکسر حدود 30 الی 40 دقیقه به طول انجامیده و شما می توانید پس از اتمام کار بلافاصله به فعالیت های روزانه تان باز گردید. کمی تورم و قرمزی دور چشم ها پس از بلفاروپلاستی با پلکسر طبیعی بوده و شما می توانید نواحی مورد نظر را با گذاشتن عینک دودی بر چشمانتان به خوبی پوشش دهید. این تکنیک معمولاً در یک جلسه انجام شده و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
جراح متخصص به منظور راحتی بیش تر شما در حین درمان از کرم های بی حسی و یا بی حسی های ناحیه ای در محدوده مورد نظر استفاده می کند. زمانیکه این بی حسی ها اثر کرد، شما کوچکترین دردی را احساس نخواهید نمود.

 

برای درمان افتادگی پلک بلفاروپلاستی بهتر است یا پلکسر پلاس؟

جراحی لیفت پلک یا بلفاروپلاستی شامل از بین بردن و یا بازسازی کردن بافت های پوست پلک می شود. برای انجام دادن این جراحی، جراح شما می بایست از تجربه خوبی در این زمینه برخوردار باشد و این پروسه تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی صورت پذیرد.
بی حسی موضعی عوارض جانبی کم تری نسبت به بیهوشی عمومی دارد. همچنین خود جراحی بلفاروپلاستی نیز ممکن است خطراتی که در تمامی جراحی ها وجود دارد، همچون خونریزی و تورم بیش از حد را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این نتیجه حاصل از این جراحی می تواند غیر قابل قبول باشد و یا پروسه بهبودی روند پیچیده ای به خود بگیرد که مستلزم رعایت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی می باشد.

همچنین افتادگی و پتوز پلک و خشکی چشم از دیگر عوارض بلفاروپلاستی با جراحی می باشند.
اما پلکسر روشی غیر جراحی برای بازسازی پلک ها بوده که تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد و نیازی به مصرف داروهای مسکن جهت التیام درد پس از اتمام پروسه ندارد. در این تکنیک برشی در ناحیه پلک ها صورت نگرفته و عوارض ناشی از این روش بسیار محدود و نزدیک به صفر می باشد.
تورم در ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته و نیز پیچیده شدن روند بهبودی می تواند از عوارض بلفاروپلاستی با پلکسر باشد. اما گفتنی است  که دوران نقاهت این روش نسبت به روش جراحی بسیار کوتاه تر است.

بیماران زمان مراجعه به جراح زیبایی پلک این سوال را می پرسند که “کدام روش برایدرمان افتادگی پلک پیشنهاد می شود؟”
در پاسخ باید گفت: در صورتیکه نمی خواهید تحت جراحی و بیهوشی عمومی قرار گیرید، پلکسر پلاس فرکشنال بهترین روش جایگزین برای انجام بلفاروپلاستی خواهد بود. همچنین اگر چشم های پف کرده ای دارید و می خواهید پس از درمان در کوتاه ترین زمان ممکن به محل کار خود بازگردید، پلکسر پیشنهاد خوبی برای شما می باشد.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلکسر پلاس

کاربرد دستگاه پلکسر پلاس در زیبایی و جوانسازی پوست

  • رفع چین و چروک‌های دور چشم
  • درمان نشانه‌های افزایش سن یا پیری پوست دور چشم
  • ترمیم پلک‌های افتاده و پوست اضافی پشت پلک ها
  • از بین بردن چربی زردرنگ زیر پوست پلک
  • درمان ضایعات پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه مضر آفتاب
  • از بین بردن زگیل‌های پوستی، منگوله پوستی یا آکروکوردون و خال‌های همرنگ پوست
  • درمان بعضی از انواع ضایعات رنگدانه‌ای پوست (لکه‌های قهوه ای رنگ اطراف چشم و گونه)
  • •بهبود نتایج درمانی و رفع عوارض احتمالی پس از جراحی لیفت پلک (بلفاروپلاستی)
  • درمان افتادگی پوست گردن و جلوی گوش
  • درمان خطوط شعاعی دور لب‌

سوالات متداول

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *