دکتر فاطمه مختاری فر » تغییر صدا بعد از جراحی بینی

0 / 5. 0

۶ دقیقه
تغییر صدا بعد از جراحی بینی

تغییر صدا بعد از جراحی بینی

آنچه می خوانید...

تغییر صدا بعد از جراحی بینی

عمل جراحی بینی از همان عمل های زیبایی پر طرفدار است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند، هم چنین علاوه بر زیباتر شدن، جنبه درمانی هم دارد که عده ای هم برای درمان مشکلات تنفسی یا انحراف بینی خود به این عمل جراحی روی می آورند، زیرا  بعد از انجام عمل جراحی درمانی، بینی به شکلی بد و نا فرم بدل می شود که در چهره  افراد تاثیر منفی بر جای می گذارد، بینی از اعضای موثر در زیبایی چهره است که در همان نگاه اول جلوه گر می شود. می توان به زیبایی صورت شخص از دیدگاه زیباشناختی نگاه کرد که بدین ترتیب باید از متخصص و جراح پلاستیکی کارآمد کمک گرفت که اصول زیباشناختی را بداند و بر اساس  تناسب هر چهره ، جراحی زیبایی در صورت را انجام دهد. جراحی پلاستیک با تغییر ظاهر بینی افراد انجام می شود، اما عده ای ممکن است متوجه تغییر در صدای خود بشوند، که در ادامه به مسائل پیرامون نتایج حاصله از جراحی بینی و تغییرات پس از آن، می پردازیم.

فرآیند عمل جراحی بینی

ابتدا فرد با انجام اقدامات پیش از جراحی و  رعایت نکات حائز اهمیت که توسط پزشک تجویز شده است، آمادگی لازم برای عمل جراحی بینی را به دست می آورد، پس از آن با انجام آزمایش های لازمه از میزان سلامتی فرد اطمینان حاصل می شود، سپس اتاق عمل را برای عمل جراحی بینی فرد حاضر میکنند و تیم جراحی در کنار جراح قرار می گیرد تا با کمک یکدیگر بهترین عمل جراحی بینی را برای فرد رقم بزنند، تکنسین بیهوشی با داروی مخصوص فرد را از هوشیاری خارج می کند، در این هنگام  کار تخصصی جراح پلاستیک شروع می شود و با نشانه زدن بر روی محل برش بینی عمل را آغاز می کند در ادامه با دستگاه های مخصوص برش های لازمه زده می شود و نقائص نقاط مورد نظر برطرف می شود و در نهایت با کمک چند بخیه پوست بینی را به یکدیگر پیوند می دهند تا مدتی که به طور طبیعی جوش بخورد و بدن به مرحله بازسازی و ترمیم خود برسد.

بیشتر بخوانید
جراحی انحراف بینی در لرستان

فرد با رعایت مراقبت های ضروری بعد از عمل جراحی بینی می تواند خود را از بروز هر گونه عوارض جانبی در امان بدارد.

تغییر صدا بعد از جراحی بینی
تغییر صدا بعد از جراحی بینی

تغییر صدا پس از عمل جراحی بینی

اگر از آنهایی که به تازگی تجربه عمل جراحی بینی را داشته اند بپرسید چه مزایا و معایبی را دریافت کرده اند، در کنار برشمردن مزیت های این عمل، به شما در خصوص مسائلی که به طور گذرا و موقت هستند و می افتند توضیح می دهند، یکی از آن ها می تواند تغییر صدا یا تو دماغی صحبت کردن یا حتی تلفظ یک سری کلمات به صورت تو دماغی چباشد که این موارد کمی آزار دهنده می شوند. اما اصلا جای نگرانی نیست، جراح پلاستیک سعی میکند با دقت بیشتری عمل جراحی را انجام دهد که فرد چنین تجربه ای نداشته باشد، اما نمی توان به طور قطعی گفت عمل جراحی هیچ عوارضی ندارد و ممکن است بنا به دلایلی ایجاد شوند، اما اگر بهترین جراح بینی را برای عمل جراحی بینی خود انتخاب کنید می توانید به شکل چشم گیری از حجم این عوارض بکاهید و یا از بروز آن ها جلوگیری کنید.

عمل جراحی بینی چگونه باعث تغییر صدا می شود؟

این رویداد برای برخی از افرادی که به طور خود خواسته می خواهند صدایشان تغییر پیدا کند چیز بدی نیست. زیرا در این گونه عمل ها راه های تنفسی بینی باز تر می شوند.

 البته که با پیشرفت های اخیر در تکنیک جراحی و نتایج طولانی مدت، جراحی زیبایی بینی، به یک جراحی فراگیرتر تبدیل شده است. تعداد زیادی از بیمارانی که تحت این عمل جراحی زیبایی قرار می گیرند نگران چگونگی تاثیر آن بر عملکردهای مختلف و کیفیت صدایشان هستند. برخی از متخصصین در این خصوص می گویند:”اخیراً با پرسشی از طرف بیماران خود رو به رو شده ایم که آیا جراحی زیبایی بینی صدا را تغییر می دهد؟”

بیشتر بخوانید
کلیاتی در مورد عمل بینی

با توجه به نتایج جدید به دست آمده، به نظر می رسد که پاسخ به این سوال بدین شرح است که تغییر کیفیت صدا پس از جراحی زیبایی بینی صورت می گیرد. تغییرات ظریف اما قابل توجهی برای شنوندگان ظاهر می شود. خود بیماران نیز ممکن است تغییرات را تا حدی درک کنند، اگرچه به نظر نمی رسد که در زندگی روزمره افراد  بتواند تاثیراتی بر جای بگذارد. محققان نتیجه می گیرند: “با این وجود، برای افرادی که با این اتفاق مشکل دارند، یا در موقعیت های اجتماعی و شغلی آن ها تاثیر گذار خواهد بود، حتماٌ قبل از عمل با جراح در مورد این تغییرات بحث کنید تا جراح روش های محافظه کارتری از جراحی را در پیش بگیرد.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

نتیجه گیری

حتما سوالاتی که در خصوص عمل جراحی بینی در ذهن تان نقش بسته است را با پزشک تان در میان بگذارید تا از ابهام خارج شوید، می توانید پیش از عمل  جلسه  مشاوره ای در این خصوص با فردی متخصص و امن داشته باشید.

البته که علاوه بر تغییرات صدا بعد از عمل جراحی بینی، تغییر راه های تنفسی هم گزارش شده است که فرد تا مدتی کوتاه بعد از عمل از راه دهان نفس میکشد و بعد به حالت عادی باز می گردد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی در لرستان

عمل جراحی زیبایی و ترمیمی بینی برای هر جراحی یکی از حساس ترین و پیچیده ترین جراحی ها به شمار می رود، زیرا افرادی که  این جراحی برایشان انجام می شوند انتظاراتی دارند که پس از عمل متوقع اند آن ها برآورده شود و یا عمل خود را با کمترین عوارضی پشت سر بگذارند که تقریبا می توان گفت بیشتر عمل های بینی انجام شده با همین رویکرد، نتیجه بخش بوده و با رضایت بیماران همراه بوده است.

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =