دکتر فاطمه مختاری فر » تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

0 / 5. 0

۷ دقیقه
تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

آنچه می خوانید...

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین عوامل در شکل ظاهری و صورت هر شخصی بینی اوست به همین دلیل است که پس از جراحی زیبایی شاهد تغییرات چشمگیری در صورت افراد هستیم. سند اثبات این ادعا تفاوت صورت افراد در عکس های قبل و بعد عمل جراحی بینی است. اما نتیجه ی بعد از جراحی بینی در همه ی افراد به یک شکل نیست و دلیل این امر تفاوت در شکل بینی است. به طور کلی می توان بینی افراد را به دو دسته اصلی تقسیم کرد که در زمان مشاوره برای انجام جراحی زیبایی بینی پزشک شما مطرح می کند که شما جز کدام دسته هستید. بینی استخوانی یا بینی گوشتی.

اینکه شما در کدام دسته قرار می گیرید در نتیجه ی جراحی تاثیرگذار است. ما در این مقاله سعی داریم ویژگی دو دسته ی بزرگ بینی گوشتی و بینی استخوانی را مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی بینی گوشتی

آن چیزی که در بین مردم عوام مطرح است حجم بینی است که اگر بینی حجم بزرگی داشته باشد گوشتی است اما این مساله به تنهایی تعیین کننده ی گوشتی بودن بینی نیست.

یکی از ویژگی های مهم بینی های گوشتی ضخامت پوست در نوک بینی است. ضخامت پوست در بینی های گوشتی زیاد است. در بینی های گوشتی اشکال بیشتر در سر بینی متمرکز است که بیشتر به صورت پوست ضخیم و چرب در سر بینی که فرم خاصی ندارد خودش را نشان می دهد. بینی های گوشتی پوستی چرب دارند و بیشتر مستعد جوش و آکنه هستند.

ویژگی بینی استخوانی

همانطور که از نام این دسته از فرم بینی بر می آید استخون های برجسته در بینی که در پل بینی به صورت قوز ظاهر می شود شکل ظاهری ناخوشایندی را برای بینی ایجاد می کند. بینی های استخوانی پوست غیر ضخیمی دارند و این بزرگترین تفاوت در بین بینی استخوانی و گوشتی است.

البته این به این معنا نیست که هر استخوانی در بینی نشان دهنده ی استخوای بودن آن است زیرا ممکن است بینی با پوست ضخیم و چربی زیر پوست دارای قوز باشد که این بینی با این ویژگی ها جز دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد نه استخوانی.

بیشتر بخوانید
نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی

تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

با توجه به ویژگی هایی که از این دو دسته شکل ظاهری در بینی ذکر شد الان می توانید به خوبی تفاوت بین بینی های گوشتی و بینی های استخوانی را تشخیص دهید. تفاوت اصلی این دو گروه را می توان تفاوت در شکل ظاهری و پوست بینی در این دو گروه دانست.

یکی از مسائل مهم در مورد این فرم های بینی، تکنیکی است که برای جراحی این دو فرم بینی انتخاب می شود و نتیجه ی جراحی است که بعد از این دو فرم بینی حاصل می شود. البته این مشکل ممکن است به صورت ترکیبی وجود داشته باشد و صرفا داشتن قوز بینی نشان دهنده ی استخوانی بودن بینی نیست. ممکن است بینی شما قوز داشته باشد ولی به علت ضخامت پوست و چربی های زیر پوست توسط پزشک گوشتی تشخیص داده شود پس نتیجه ی نهایی برای تشخیص توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک ذکر می شود.

خاورمیانه و درصد بینی های گوشتی

خیلی این تفکر رایج است که درصد بینی گوشتی در خاورمیانه بیشتر است در واقع می توان گفت که افراد در خاورمیانه و شرق، پوست های ضخیم تر و در نتیجه بینی گوشتی تری نسبت به افراد در اروپا و آمریکا دارند و بینی های استخوانی در اروپا بیشتر است.

ترمیم های بینی، کاری صحیح یا غلط

ما این سوال را از جراح متخصص گوش و حلق و بینی مطرح پرسیدیم که در چه زمانی نیاز به ترمیم بینی وجود دارد و لازم است تا فرد عمل جراحی زیبایی بینی خود را تجدید کند. پاسخ این است که در برخی موارد فرد مراجع با اشکالات بزرگ و فاحشی در شکل ظاهری خود و یا مشکلات تنفسی که به واسطه ی جراحی زیبایی ایجاد شده است مواجه می شود. طبیعتا در این حالت نیاز به ترمیم وجود دارد اما زمانی که فرد به علت وسواس های فکری و یا علاقمند به کوچک و کوچکتر کردن بینی خود باشد اصلا توصیه به انجام جراحی های متعدد نمی شود. زیرا این مساله شروعی برای آسیب رساندن و تخریب بینی شماست و کار اشتباهی است.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی شکسته یا کج
تفاوت بینی استخوانی و گوشتی
تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

5 سوال مهم که قبل از جراحی بینی باید بدانید

1.    مشکلات تنفسی در بینی چگونه ایجاد می شود؟

به وجود آمدن مشکلات تنفسی بستگی به این دارد که وضعیت تیغه  بینی و شاخک های بینی به چه صورت است و آیا مجرای تنفسی مسدود شده است یا خیر. ضخامت غضروف های بینی که شکل و اندازه  دریچه های خارجی بینی را تعیین می کنند در به وجود آمدن مشکلات تنفسی موثر است.
2.    آیا صرفا داشتن بینی گوشتی می تواند برای فرد مشکلات تنفسی ایجاد کند؟

معمولا در افرادی که بینی گوشتی دارند غضروف های دریچه ی خارجی بینی نازک هستند و ضخامت کمی دارند. بالا رفتن سن ممکن است موجب تحلیل رفتن این غضروف ها شود و دریچه ی خارجی استحکام خود را از دست می دهد و با هر بار دم و بازدم بینی دچار کلاپس و خوابیدگی شود.

3.    عمل جراحی بینی روی بینی های گوشتی بیشتر جواب می دهد یا روی بینی های استخوانی؟

یکی از متداول ترین سوالات از جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی این سوال است. جواب این پرسش بستگی به سطح توقع مراجع از جراحی بینی دارد. شکل ظاهری که بعد از جراحی حاصل می شود کاملا بستگی به نسبت غضروف و پوست که در هر فردی متفاوت است دارد و این مساله در نتیجه  جراحی تاثیر بسزایی دارد.
اما در پاسخ به این سوال می توان گفت نتیجه ی جراحی بینی های استخوانی شکیل تر، زیباتر و خوش تراش تر از بینی های گوشتی است.

4.    برای اینکه یک جراحی زیبایی بینی خوب و عالی داشته باشیم چکار کنیم؟

برای اینکار ابتدا لازم به بهترین پزشک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک مراجعه کنید از او نمونه کار بخواهید و تحقیقات لازم و کافی را انجام دهید. در مرحله  بعد سطح توقع خود از عمل زیبایی خوب و عالی را بسنجید. اگر توقع شما این باشد که بینی شما  شکل طبیعی پیدا کند و مشکلات ظاهری کنونی شما اصلاح شود بله امکان پذیر است. بهتر است متقاضیان جراحی بینی سلامت و تنفس راحت و صحیح را اولویت جراحی های زیبایی قرار دهند. بینی عضوی از بدن است که مسئولیت حس بویایی مناسب، تنفس راحت و کامل، و صدای خوب و رسا را بر عهده دارد. پس برای اصلاح فرم بینی و شکل ظاهری بینی نباید این وظایف و مسئولیت ها را نادیده بگیریم. که همه ی اینها در عمل جراحی می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید
تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

5.    آیا عمل جراحی زیبایی برای بزرگ کردن بینی وجود دارد؟

شاید شنیدن این جمله خیلی عجیب باشد زیرا در شرق و خاورمیانه جراحی برای کوچک کردن بینی های گوشتی درصد زیادی از جراحی ها را به خود اختصاص می دهد اما در اروپا ممکن است افرادی با کوچک بودن بینی تناسب صورتشان از بین رفته باشد که می توانند با عمل جراحی اقدام به بزرگ کردن بینی های خود کنند و این کار امکان پذیر است.

رسیدن به زیبایی برای هر فردی درجه و اندازه ی متفاوتی دارد. درصدی از این زیبایی با انجام عمل های جراحی زیبایی امکان پذیر است اما همیشه به یاد داشته باشید که صورت هر شخص منحصر به فرد است و طبیعی است نتایج حاصل شده از عمل های جراحی هم منحصر به فرد و بسته به شرایط خود فرد باشد. ما در این مقاله سعی کردیم این مساله را در مورد بینی مطرح کنیم که نتیجه  عمل جراحی زیبایی بینی برای بینی های استخوانی و گوشتی  طبیعتا برای هر فرد متفاوت است.

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =