دکتر فاطمه مختاری فر » تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

0 / 5. 0

۳ دقیقه
تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

آنچه می خوانید...

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

عامل تعیین کننده تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی ضخامت پوست آن ها می باشد ، بینی های استخوانی دارای پوستی نازک یا متوسط می باشند ولی بینی های گوشتی پوستی ضخیم همراه با غدد چربی فراوان دارند و پوستی که قسمت روی استخوان را می پوشاند نسبت به پوست پایینی که بر روی غضروف قرار دارد نازک تر است .

برخی افراد تصور می کنند که بینی استخوانی حتما باید قوز دار باشد و دارای پوست بهتری نیز باشد اما امکان دارد بینی دارای قوز باشد ولی پوست و کناره های بینی دارای کیفیت خوبی  نباشند و جزو بینی های گوشتی قرار گیرند .

عکس این موضوع نیز ممکن است وجود داشته باشد یعنی بینی هایی وجود دارند که قوز دار نیستند ولی دارای پوست مناسب همچون بینی های استخوانی می باشند و جزو بینی های استخوانی نیز قرار می گیرند .

به طور کلی هر چقدر مشکلات پوستی بیشتر باشند بینی گوشتی تر و هر چه پوست بینی مناسب تر باشد و اختلالات بینی مربوط به استخوان و غضروف باشند بینی استخوانی است .نکته دیگر اینکه بدون توجه به شکل و اندازه غضروفها، بینی گوشتی معمولا غضروفهای ضعیفتری دارد که جراحی آن را باز هم با چالش بیشتری مواجه می کند.

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

تشخیص نوع بینی:

اگر سر بینی های گوشتی را با دو انگشت فشار دهید مشاهده خواهید کرد که چربی هایی از منافذ ریز بینی بیرون می زند ولی اغلب در بینی های استخوانی این حالت وجود ندارد ،ضخامت پوست زیاد است و غضروفها اغلب ضعیف می باشند.

بیشتر بخوانید
نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی

به طور کلی هر چقدر از سمت بالای بینی به سمت پایین آن برویم تاثیر پوست در فرم دهی و زیبا شدن بینی در عمل جراحی بینی بیش تر می شود و بر اساس نوع پوست و کیفیت آن نتیجه حاصل شده پس از عمل بهتر خواهد بود .

البته در بینیهای با پوست نازک و متوسط یا به عبارتی استخوانی هر چند نتیجه نهایی فرم دهی بینی توسط جراح،ملموستر میباشد ولی در صورتی که کوچکترین مشکلی مانند تیز بودن لبه  استخوان وجود داشته باشد به راحتی از زیر پوست نمایان می شود .

بر این اساس برخی جراحان عقیده دارند عمل جراحی بینی های دارای پوست نازک به مراتب از عمل بینی های گوشتی سخت تر می باشد .

جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی:

نوع بینی در جراحی بینی تاثیرگذار است ولی نمی توان گفت که نوع بینی ، محدودیت جدی را برای رینوپلاستی به وجود می آورد .

اگر جراح بینی مهارت بالایی داشته باشد بینی را بدون توجه به نوع آن ، بسیارعالی جراحی می کند.

تفاوت مهم عمل جراحی بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی در فرم دهی بینی است .

بینی های استخوانی برای فرم دهی بینی مناسب تر هستند زیرا پوست نازکی دارند و به سرعت خود را با ساختار جدید بینی تطبیق می دهند .

اما بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست در برابر تغییر مقاوت بیشتری دارند و نمی توان ظرافت های فرم بینی فانتزی را در بینی گوشتی اعمال کرد ، به همین دلیل بینی های گوشتی برای جراحی بینی به فرم طبیعی مناسب تر هستند .

بیشتر بخوانید
خطرات بیهوشی در جراحی بینی

دیگر تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی در طول مدت دوران نقاهت است .

بینی که پوست ضخیم داشته باشد ، مدت زمان بیشتری برای بهبود تورم و نشان دادن نتیجه نهایی عمل جراحی بینی نیاز دارد .

بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند برای مشاهده نتیجه نهایی باید صبور تر باشند و به خوبی نکات مراقبتی را رعایت کنند تا تورم بینی سریع تر از بین برود.

 دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن ، گوش و حلق و بینی

جراحی بینی – جراحی پلک – جراحی گوش – پروتز چانه

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =