مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی تغییر بزرگی در ظاهر صورت ایجاد می کند. نوک بینی یکی از نقاط کانونی صورت است که تاثیر به سزایی بر ظاهر کلی صورت و تقارن و تناسب آن ایفا می کند. نوک بینی پهن و گوشتی می تواند ظاهری افتاده و کسل برای فرد ایجاد کند و حتی باعث بالا به نظر رسیدن سن و سال شود. نوک بینی خیلی تیز یا گوشه دار هم ظاهر خوشایندی ایجاد نمی کند. بنابراین لازم است که نوک بینی ظاهری متناسب داشته باشد.

در برخی موارد نوک بینی افتاده می تواند بر روند تنفس فرد هم تاثیر بگذارد. تیپ پلاستی یک روش جراحی است و با هدف تغییر در نوک بینی ظاهری بهتر برای صورت فراهم می کند. ساختن نوک بینی متقارن با جهت درست و تناسب خوب با دیگر اجزای صورت هدف اصلی تیپ پلاستی است.

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

تیپ پلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

تیپ پلاستی برای افراد زیر مناسب است؟

–    نوک بینی گوشتی، پهن و دو تکه ای که نسبت به دیگر اجزای صورت سنگین تر به نظر می رسد.
–    نوک بینی بسیار کوتاه
–    نوک بینی افتاده یا چرخیده به سمت داخل که با نام پتوز شناخته می شود.
–    نوک بینی بسیار تیز
–    نوک بینی خوکی که به سمت بالا کشیده شده است و سوراخ های بینی از جلو کاملاً مشاهده می شوند.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
جراح بینی در خرم آباد

 

آیا تیپ پلاستی به تنهایی و یا همراه با جراحی رینوپلاستی انجام می گیرد؟

این که جراحی تیپ پلاستی به تنهایی انجام می گیرد و یا همراه با رینوپلاستی انجام می گیرد کاملاً بستگی به شکل بینی دارد. بینی در اغلب موارد پر از ایراد است و این ایرادات می تواند جنبه زیبایی یا عملکردی داشته باشد. بنابراین تیپ پلاستی معمولاً به عنوان بخشی از جراحی رینوپلاستی انجام می گیرد. زیرا ایرادات بینی در ابتدا باید رفع گردند و سپس به زیبایی بینی پرداخت.
ولی در مواردی که بینی مشکل عملکردی نداشته باشد می توان تنها با تغییر نوک بینی و یا همان جراحی تیپ پلاستی ظاهر بینی را بهبود بخشیده و اصلاح کرد.

اگر طول بینی متناسب باشد، تیغه بینی انحراف نداشته باشد و بینی قوز نداشته باشد می توان به راحتی تنها با تیپ پلاستی جراحی بینی را کامل کرد. پزشک در ابتدا ساختار بینی را به دقت مشاهده می کند و ضخامت پوست بینی، ساختار استخوان بینی و غضروف ها و لایه مخاطی را بررسی می کند و سپس برای جراحی اقدام می کند.

جراحی تیپ پلاستی برای افرادی که نقصی در ساختار بینی ندارند ایده آل است.

دوران نقاهت بعد از جراحی تیپ پلاستی به نسبت جراحی رینوپلاستی به نسبت کوتاه تر است. زیرا تنها نوک بینی تغییر می کند و استخوان ها و غضروف بینی دچار شکستگی نمی شوند.

منبع : http://medisetter.com/blog/en/tip-plasty-help-nose-look-refined/

(Visited 350 times, 1 visits today)
درباره دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 + 18 =

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید