مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی زیبایی نوک بینی یک جراحی زیبایی است که در قسمت سوم تحتانی بینی انجام می شود. از آنجا که عمل بر روی نوک بینی یک عمل ظریف است، جراح باید در جراحی های بینی مهارت و تجربه بالایی داشته باشد و درک عمیقی از آناتومی بینی داشته باشد.

عمل نوک بینی همیشه به عنوان یک عمل زیبایی انجام نمی شود. در برخی موارد، ممکن است این روش را به عنوان یک ضرورت پزشکی مورد نیاز انجام دهند.

به عنوان مثال در بعضی مواقع ، بیمار ممکن است به دلیل غیر عادی بودن نوک بینی یا هنگام خواب (که منجر به خروپف و سایر مسائل می شود) یا در زندگی روزمره خود دچار مشکلات تنفسی شود.

عفونت سینوس همچنین می تواند از نوک بینی که غیرطبیعی است ناشی شود. در بعضی مواقع، بیماران ممکن است به دلیل غیرطبیعی بودن نوک بینی، اختلالات گفتاری را تجربه کنند.

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی تغییر بزرگی در ظاهر صورت ایجاد می کند. نوک بینی یکی از نقاط کانونی صورت است که تاثیر به سزایی بر ظاهر کلی صورت و تقارن و تناسب آن ایفا می کند. نوک بینی پهن و گوشتی می تواند ظاهری افتاده و کسل برای فرد ایجاد کند و حتی باعث بالا به نظر رسیدن سن و سال شود. نوک بینی خیلی تیز یا گوشه دار هم ظاهر خوشایندی ایجاد نمی کند. بنابراین لازم است که نوک بینی ظاهری متناسب داشته باشد.

بیشتر بخوانید
اقدامات قبل از جراحی بینی

در برخی موارد نوک بینی افتاده می تواند بر روند تنفس فرد هم تاثیر بگذارد. تیپ پلاستی یک روش جراحی است و با هدف تغییر در نوک بینی ظاهری بهتر برای صورت فراهم می کند. ساختن نوک بینی متقارن با جهت درست و تناسب خوب با دیگر اجزای صورت هدف اصلی تیپ پلاستی است.

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

دلایل انجام عمل نوک بینی

بیماران به چند دلیل ترجیح می دهند نوک بینی را اصلاح کنند. اگر بینی در نوک آن آویزان شود یا به شکل قلاب یا واژگون باشد، ممکن است برخی از بیماران احساس کنند که ساختار طبیعی بینی آنها جذاب نیست.

یک روش جراحی پلاستیک بینی، تصحیح نوک بینی است که می تواند بر روی ظاهر بینی و صورت تأثیر بگذارد. زیرا جراحی نوک بینی باعث ایجاد بینی باریک می شود.

جراحی سپتوپلاستی به دو روش انجام می شود. این دو روش شامل جراحی غضروف و کاهش سوراخ بینی می شود.

جراحی غضروف

این نوع جراحی نوک بینی شامل تغییر شکل، کاشت و جایگزینی غضروف در بینی بیمار است. جراح با استفاده از قسمتی از بدن مثل لاله گوش یک قطعه از بافت سالم را می گیرد تا در ناحیه ای که بافت شکسته است، کاشته شود.

کاهش سوراخ بینی

کاهش آلار یا کاهش سوراخ بینی برای مواردی است که ظاهر بینی صاف به نظر می رسد حتی اگر پل بینی بالایی داشته باشد. هنگامی که قسمت کنار بینی بزرگ به نظر می رسد، جراح از این نوع جراحی استفاده می کند. برخلاف جراحی غضروف، این نوع جراحی غضروف را درگیر نمی کند. در عوض، فقط روی پوست و عضلات بینی بیمار تمرکز می کند.

بیشتر بخوانید
اهداف جراحی بینی

جراحی پلاستیک نوک بینی حدود ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت طول می کشد. معمولاً بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی برای بیمار ایجاد می شود تا جایی که ممکن است در حین عمل شل باشد. قبل از عمل، بیمار یک مشاوره برنامه ریزی شده با بهترین دکتر جراحی بینی در لرستان دارد. در آن زمان است که پزشک بسته به مشکل بیمار، نوع جراحی و روش استفاده را تجزیه و تحلیل می کند.

تیپ پلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

تیپ پلاستی برای افراد زیر مناسب است؟

–    نوک بینی گوشتی، پهن و دو تکه ای که نسبت به دیگر اجزای صورت سنگین تر به نظر می رسد.
–    نوک بینی بسیار کوتاه
–    نوک بینی افتاده یا چرخیده به سمت داخل که با نام پتوز شناخته می شود.
–    نوک بینی بسیار تیز
–    نوک بینی خوکی که به سمت بالا کشیده شده است و سوراخ های بینی از جلو کاملاً مشاهده می شوند.

 

سپتوپلاستی یا جراحی نوک-بینی

سپتوپلاستی یا جراحی نوک-بینی

آیا تیپ پلاستی به تنهایی و یا همراه با جراحی رینوپلاستی انجام می گیرد؟

این که جراحی تیپ پلاستی به تنهایی انجام می گیرد و یا همراه با رینوپلاستی انجام می گیرد کاملاً بستگی به شکل بینی دارد. بینی در اغلب موارد پر از ایراد است و این ایرادات می تواند جنبه زیبایی یا عملکردی داشته باشد. بنابراین تیپ پلاستی معمولاً به عنوان بخشی از جراحی رینوپلاستی انجام می گیرد. زیرا ایرادات بینی در ابتدا باید رفع گردند و سپس به زیبایی بینی پرداخت.
ولی در مواردی که بینی مشکل عملکردی نداشته باشد می توان تنها با تغییر نوک بینی و یا همان جراحی تیپ پلاستی ظاهر بینی را بهبود بخشیده و اصلاح کرد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی ترمیمی

اگر طول بینی متناسب باشد، تیغه بینی انحراف نداشته باشد و بینی قوز نداشته باشد می توان به راحتی تنها با تیپ پلاستی جراحی بینی را کامل کرد. پزشک در ابتدا ساختار بینی را به دقت مشاهده می کند و ضخامت پوست بینی، ساختار استخوان بینی و غضروف ها و لایه مخاطی را بررسی می کند و سپس برای جراحی اقدام می کند.

جراحی تیپ پلاستی برای افرادی که نقصی در ساختار بینی ندارند ایده آل است.

دوران نقاهت بعد از جراحی تیپ پلاستی به نسبت جراحی رینوپلاستی به نسبت کوتاه تر است. زیرا تنها نوک بینی تغییر می کند و استخوان ها و غضروف بینی دچار شکستگی نمی شوند.

اقدامات احتیاطی پس از جراحی نوک بینی

چندین مراقبت بعد از جراحی وجود دارد که باید انجام دهید تا از بروز عوارض جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که روند بهبودی شما به خوبی پیش می رود. برخی از کارهایی که باید انجام دهید عبارتند از:

  • اطمینان حاصل کنید که در معاینات برنامه ریزی شده پس از جراحی به کلینیک مراجعه کنید.
  • به مدت ۲-۳ هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
  • هنگام خواب سر خود را بلند کنید.
  • به مدت سه ماه با استفاده از ضد آفتاب و کلاه از بینی خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

منبع : http://medisetter.com/blog/en/tip-plasty-help-nose-look-refined/

(Visited 350 times, 1 visits today)
درباره دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × پنج =

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید