دکتر فاطمه مختاری فر » جراحی انحراف بینی در لرستان

0 / 5. 0

۳ دقیقه
جراحی بینی کج در لرستان

جراحی انحراف بینی در لرستان

آنچه می خوانید...

جراحی انحراف بینی

آیا جراحی انحراف بینی و زیبایی بینی را می توان همزمان با هم انجام داد ؟ علت انحراف بینی چیست ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد جراحی انحراف بینی صحبت کنیم.

دکتر فاطمه مختاری فر  جراح و متخصص گوش و حلق و بینی است .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر  تماس حاصل فرمایید.

09057569933-06642628147

 

در وسط بینی یک دیواره ای به نام سپتوم است و بینی را به دو قسمت تقسیم می کند. اسکلت این دیواره از جنس غضروف و استخوان است که به هم چسبیده شده اند و از هر دو طرف در داخل بینی با مخاط پوششی، پوشیده شده است .

 

علائم انحراف بینی چیست ؟

گاهی این دیواره به علت های مختلف منجر به کجی و یا انحراف می شود که باعث به وجود آمدن یک سری مشکلات برای بیمار می شود که عبارتند از :

  • گرفتگی بینی
  • خونریزی بینی
  • خرخر کردن
  • تنفس دهانی
  • خشکی دهان
  • ترشحات پشت حلقی
  • قطع تنفس در خواب
  • مشکلات قلبی و عروقی

 

علت انحراف بینی

مراکز استخوان سازی و غضروف سازی زیادی در خود بینی و بافت های اطراف بینی وجود دارد که اگر به هر علتی به صورت هماهنگ استخوان سازی و غضروف سازی نکنند باعث انحراف بینی می شود.از دیگر موارد انحراف بینی وراثتی و اقلیمی بودن است .

جراحی زیباییی بینی
جراحی زیبایی بینی

 

آیا درمان جراحی انحراف بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

بهتر است بدانید که لیزر هیچ کاربردی نه در جراحی انحراف بینی و در جراحی زیبایی بینی ندارد .اما در مواردی که شاخک های بینی در داخل بینی بزرگ تر شده اند می توان به کمک لیزر آن ها را کوچک تر کرد و راه تنفسی را باز تر کرد.

بیشتر بخوانید
جراح بینی لرستان

 

آیا می توان در حین جراحی انحراف بینی عمل زیبایی بینی انجام داد ؟

جراحی انحرافی بینی و زیبایی بینی را می توان برای بیمار همزمان انجام داد و نتیجه خیلی مثبتی دارد . بیمار علاوه بر برطرف شدن مشکلات بینی اش که قبلاً داشته ، شکل ظاهری بینی اش تغییر می کند.

 

آیا بعد از جراحی انحراف تیغه بینی تمام مشکلات بیمار برطرف می شود ؟

بسیاری از مشکلات برطرف می شود اما یک سری از مشکلات هستند که درمانی ندارند مانند آلرژی (آلرژی علت عمده گرفتگی بینی است ) که با عمل هم درمان نمی شود.

 

توجه کنید

در بعضی بیماران لازم است که حتماً همزمان با جراحی انحراف بینی ، جراحی زیبایی بینی هم انجام شود زیرا بیمار در ظاهر بینی  انحراف شدید دارد و رفع کامل انسداد بینی و تصحیح انحراف داخلی آن بدون اصلاح ظاهر بینی امکانپذیر نیست .

دیگر خدمات دکتر فاطمه مختاری فر متخصص گوش و حلق و بینی عبارتند از :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیمی بینی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =