دکتر فاطمه مختاری فر » تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

0 / 5. 0

۶ دقیقه
تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

آنچه می خوانید...

تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

مقدمه
در این نوشتار در صدد هستیم که به تفاوت هایی که در جراحی بینی آقایان و خانم ها وجود دارد بپردازیم.
جراحی بینی این روزها بسیار علاقه مند و متقاضی کسب کرده است و پزشکان تمام تلاش شان را به موفقیت نتیجه جراحی و نیز کسب رضایمتندی حداکثری زنان و مردان معطوف ساخته اند.
نکته ای که وجود دارد و احتمالا از آن بی خبر هستید این است که جراحی های بینی که برای زنان و مردان انجام می شود با تفاوت هایی همراه است. این موضوع بهانه ای شد که مقاله ای بنگاریم و به این تفاوت ها پرداختی دقیق و جزئی داشته باشیم.

جراحی بینی و انواع آن

 

در ابتدا می خواهیم مطالبی را به عنوان طرح مساله و نیز روشن کردن بحث بیان کنیم سپس به بحث اصلی مان که تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان است خواهیم پرداخت.
جراحی بینی انواعی دارد که نسبت به هدفی که بیمار و پزشک از انجام جراحی بینی دارند متفاوت می شود.
واقعیت این است ک عده ای زمانی که جراحی بینی را می شنوند تصور می کنند تمامی عمل هایی که انجام می شود صرفا با هدف زیبایی است و کارکرد زیبایی دارد. اما باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که اینگونه نیست و زیبایی صرفا یکی از انواع جراحی بینی است.

انواع جراحی های بینی

 

 زیبایی
 رفع انحراف بینی
 رفع مشکل پولیپ بینی
 عمل ترمیمی بینی یا عمل ثانویه

عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

 

عمل جراحی زیبایی بینی از انواع جراحی هایی است که تقریبا آمار بیشتری نسبت به دیگر انواع جراحی های بینی دارد. دراین عمل جراحی تمامی هدف بیمار و پزشک این است که تمامی نقایصی که وجود دارد از بین برود و بینی حالت و فرم زیبایی پیدا کند.
در این نوع از جراحی بینی که رینوپلاستی گفته می شود صرفا ظاهر بینی تغییر می یابد.

بیشتر بخوانید
اهداف جراحی بینی
تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان
تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان

رفع انحراف بینی (سپتوپلاستی)

 

سپتوپلاستی نوع دیگری از جراحی بینی است و کمتر کسانی هستند که با نام این جراحی آشنا باشند. این جراحی بینی با هدف از بین بردن انحراف بینی انجام می شود.
تیغه بینی افراد در حالت عادی باید صاف و بدون هیچ گونه انحراف مسیر در لوله های بینی باشد. این صاف و مستقیم بودن تیغه بینی موجب می شود افراد تنفس راحتی داشته باشند.
انحراف بینی علاوه بر مشکلاتی که در ظاهر افراد ایجاد می کنند موجب می شوند در بسیاری از عملکرد های بینی خلل ایجاد شود. برای مثال افرادی که انحراف بینی دارند در هنگام خواب خر خر می کنند. این موضوع به جهت این است که بینی انحراف دارد و تنفس برای اینان به سهولت افراد عادی نیست.
*جراحی انحراف بینی گاها با عمل زیبایی همزمان انجام می شود که سپتورینوپلاستی نامیده می شود.

جراحی پولیپ بینی

 

جراحی پولیپ بینی نیز از جمله جراحی هایی است که برای درمان پلیپ بینی انجام می شود و روند درمانی محسوب می شود.
طی این جراحی نیز عملکرد تنفسی و نیز سایر اعمالی که در اثر پولیپ بوجود آمده اند رفع می شوند.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

عمل ترمیمی بینی یا عمل ثانویه

 

جراحی ترمیمی نیز جزء آن دسته از جراحی هایی است که بعد از جراحی رینوپلاستی انجام می شود. درواقع جراحی ترمیمی زمانی انجام می شود که مراجعی به دلیل نارضایتی از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود و یا مشکلات احتمالی که در اثر عمل بینی اولیه به وجود آمده است مجددا باید تحت عمل جراحی قرار گیرد تا روند درمان این بار به درستی طی شود و تمامی مشکلات به وجود آمده بر طرف شوند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی استخوانی در لرستان

تفاوت های جراحی بینی در مردان و زنان

 

در ابتدا لازم به ذکر است که بگوییم تمامی اقداماتی که در فوق آمد برای زنان و مردان به طور مشترک انجام می شود.
ولی با تفاوت هایی که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

قطعا با توجه به تفاوت هایی که در پوست صورت و بینی زنان و مردان وجود دارد روند انجام عمل جراحی بینی آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

• اختلافاتی که بین آناتومی بینی زنان و مردان وجود دارد

واقعیت این است که بینی مردان نسبت به زنان بزرگتر است و میزان غضروف و استخوان بیشتری دارد و همین غضروف و استخوان ها بزرگتر از بینی زنان است. همین عامل خود باعث تفاوت هایی در روند انجام جراحی می شود. قطعا هیچ مردی نمی تواند انتظار داشته باشد که بینی اش به اندازه زنان کوچک شود زیرا که شرایط آناتومی بینی اش این اجازه را نمی دهد.

• تفاوت بین سفتی و ضخامت پوست بینی زنان و مردان

پوست بینی مردان ضخیم تر است در نتیجه در هنگام جراحی پزشک باید نهایت دقت را داشته باشد تا تمامی نکات مهم را در جریان عمل رعایت کند تا نتیجه عمل موفقیت آمیز باشد.عمل جراحی بینی مردان نسبت به عمل جراحی بینی زنان کمی دقت و مهارت بیشتری می طلبد. پوست بینی زنان نازک تر است و همین عاملی می شود برای اینکه نتیجه درمان با موفقیت و رضایت بیشتری همراه باشد.

• تفاوت هایی که در معیارهای زیبایی برای ظاهر بینی زنان و مردان وجود دارد

بیشتر بخوانید
جراحی بینی گوشتی در لرستان

مردان بیشتر دوست دارند بینی شان نوک صاف تری داشته باشد ولی زنان در هنگام مشاوره اولین چیزی که مطرح می کنند این است که بینی شان کمی رو به بالا باشد. در واقع بینی ایجاد شده در نتیجه عمل برای یک زن بسیار متفاوت تر از بینی ای است که برای مرد جراحی شده است.
مردان هرگز نمی خواهند نوک بینی شان کمی قوس رو به بالا داشته باشد زیرا بسیار ظاهری زنانه برایشان ایجاد می کند.

نتیجه گیری

 

در پایان به عنوان سخن پایانی لازم است که به اهمیت ویژه ای که تخصص و مهارت پزشک در جریان عمل های مختلف جراحی زیبایی مخصوصا جراحی بینی دارد اشاره ای داشته باشیم. عزیزان قطعا مستحضر هستند که این عمل بسیار حساس بوده و باید تمرکز و مهارت زیادی در این عمل بکار گرفته شود تا نتیجه موفقیت آمیزی را برای بیمار داشته باشد.
بسیارند پزشکانی که با کم ترین تجربه و نیز ناپختگی کاری باعث بروز مشکلاتی شده اند که پشیمانی زیادی را برای افراد پدید آورده است. همین اتفاقات باعث می شود که ما در تمامی نگارش هایمان به همراهان مان این نکته را گوشزد کنیم که در انتخاب پزشک نهایت دقت و وسواس را داشته باشند.

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =