دکتر فاطمه مختاری فر » جراحی بینی شکسته یا کج

0 / 5. 0

۶ دقیقه
جراحی بینی شکسته یا کج

جراحی بینی شکسته یا کج

آنچه می خوانید...

جراحی بینی شکسته یا کج

آیا شما هم در ناحیه بینی دچار شکستگی یا انحراف هستید و نگران چگونگی روند جراحی بینی هستید؟

نیازی نیست که نگران و مضطرب شوید. زیرا که در این مقاله می خواهیم به تفصیل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم که بسیار می تواند در رفع نگرانی شما سودمند و نیز در روشن کردن راهی که باید برای عمل جراحی خود بپیمایید مفید باشد.

اگر جزء کسانی هستید که تصمیم دارید برای شکستگی بینی تان و یا انحراف آن به پزشک رجوع کنید و تحت عمل جراحی قرار بگیرید این مقاله را ازدست ندهید.

چرا بینی ها انحراف دارند ؟ ( یا به زبان عامیانه چرا بینی ها کج می شوند؟)

ممکن است دیده باشید که بینی افرادی دچار انحراف و کجی است. این موضوع باعث می شود که از تقارن و زیبایی آن کاسته شود و افراد در صدد برآیند برای ترمیم آن اقداماتی انجام دهند.

متاسفانه باید گفت افراد به علل مختلف و به انواع مختلف به این مشکل دچار می شوند:

1.    افرادی هستند که بینی شان از ناحیه خارجی دچار انحراف است.
2.    عده ای دیگر استخوان بینی شان تغییر مسیر داده و همان گونه به طور کج و منحرف از مسیر اصلی شکل گرفته است.
3.    بینی عده ای دیگر غضروف منحرفی دارد و از بیرون کج دیده می شود.
4.    بینی عده ای دیگر از داخل انحراف پیدا کرده است.

جراحی بینی شکسته یا کج
جراحی بینی شکسته یا کج

نکاتی در باب چگونگی عمل زیبایی برای بینی هایی که انحراف دارند:

در این بخش می خواهیم صفر تا صد انجام اعمال زیبایی برای بینی های انحراف دار را بگوییم.

بیشتر بخوانید
آیا رینوپلاستی دردناک است؟

•    ابتدائا طی جلساتی مشاوره هایی را با پزشک متخصص خواهید داشت تا تمام بررسی های لازم را در خصوص بینی تان داشته باشید.
•    در این جلسات نوع انحراف، دلیل انحراف و میزان انحراف بررسی می شود. بسیاری از افراد در اثر ضربه های ناگهانی انحراف بینی و شکستگی برایشان اتفاق می افتد.
•    نکته ا ی را که پزشک باید مد نظر قرار دهد این است که در جریان عمل جراحی علاوه بر اینکه باید انحراف ظاهری برطرف شود، از لحاظ داخلی نیز باید این انحراف برطرف شود تا امر تنفس با مشکل مواجه نگردد. این مشکل مخصوصا برای کسانی اتفاق می افتد که انحراف شان داخلی است و صرفا به بیرون بینی محدود نمی شود.
•    در جراحی انحراف بینی گاها استخوان بینی ولی در اغلب موارد غضروف آن را طی اقداماتی صاف کرده و مسیر درستی را برایش فراهم می کنند تا کجی آن بر طرف شود.
•    برای آنکه استخوان بینی اصلاح شود باید آن را بشکنند و سپس انحراف آن را از بین ببرند.
•    علیرغم اینکه اصلاح انحراف بینی از جمله اقدامات پیچیده و ظریف است باید این نگرانی را از بیماران رفع کنیم که به دلیل اینکه شما با داروهای بی حس کننده و یا بیهوشی در بی حسی به سر می برید پس دردی را متحمل نخواهید شد. پس نیازی نیست در این مسیر دغدغه ای در خصوص درد و ناراحتی این عمل زیبایی داشته باشید.

برای تشخیص نوع انحراف بینی چه اقداماتی باید انجام بگیرد؟

پزشکان برای اینکه بدانند انحراف بینی از کدام نوع انحراف بینی است باید معاینات دقیقی از بخش های مختلف بینی داشته باشند.
بینی بر خلاف ظاهری که دارد ساختاری تقریبا پیچیده دارد و به طور کلی از سه بخش تشکیل شده است:

بیشتر بخوانید
بهترین جراح ترمیم بینی در لرستان

–    بخش بالایی بینی که به چشم ها نزدیک است، از استخوان هایی تشکیل شده است.
–    در بخش میانی یک غضروف وجود دارد.
–    نوک بینی هم از یک غضروف کوچک تشکیل شده است.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

* هرکدام از این بخش ها اگر شکل و مسیر درستی نداشته باشد، انحراف ناشی از آن بخش است و برای رفع انحراف هر بخش کارهای مخصوصی باید انجام شود.
*یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام شود تشخیص نوع انحراف بینی است و بعد از آن طرح ریزی برنامه ای است که بیانگر اقدامات لازم برای رفع این انحراف است.
* رفع انحراف بینی جزء پیچیده ترین و سخت ترین اقداماتی است که در جریان جراحی بینی باید انجام شود.
* این نوید را به شما عزیزان می دهیم که با توجه به پیشرفت های گسترده ای که در زمینه جراحی های بینی شاهد هستیم درصد موفقیت در جراحی های انحراف بینی و کج افزایش یافته است. در گذشته متاسفانه آمار بالایی از افرادی که تحت عمل های جراحی بینی قرار گرفته بودند پس از انجام عمل گزارش هایی مبنی بر اینکه نمی توانند به درستی تنفس کنند و یا اینکه از ظاهر بینی شان ناخشنود بودند ارائه می شد. اما در طول سال های اخیر تعداد این نارضایتی ها کاهش یافته و افراد زیادی از نتیجه عمل شان راضی هستند.
* یکی از مهم ترین تذکراتی که همواره به بیماران و یا متقاضیان انجام عمل زیبایی بینی گوشزد می کنیم ( مخصوصا کسانی که بینی شان دارای انحرافاتی است ) این است که هرگز عمل بینی خود را به دست پزشکانی نسپارید که از کارنامه کاری و یا زمینه تخصص شان بی اطلاع هستید. متاسفانه بینی هایی که دارای انحراف هستند خطرات و حساسیت های زیادی را دارند. در این مسیر حساس و دقیق، مهارت و تجربه پزشک بالاترین تاثیر را در نتیجه ی عمل جراحی دارد. بنابراین هرگز در این موضوع بی احتیاط نباشید و با پزشکانی مشورت کنید که هم مهارت بالایی دارند و هم می توانند دلسوزانه در این مسیر حامی و یاری گر شما باشند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی استخوانی در لرستان

خاتمه

در پایان این مقاله ضمن ابراز امیدواری در خصوص سودمندی اطلاعات ارائه شده، آرزو داریم بتوانید با آگاهی در مسیر زیبایی خود گام بردارید و نتایج رضایت بخشی را کسب کنید.

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =