دکتر فاطمه مختاری فر » جراحی پولیپ بینی در لرستان

0 / 5. 0

۳ دقیقه
جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی در لرستان

آنچه می خوانید...

جراحی پولیپ بینی

آیا بعد از جراحی پولیپ بینی امکان عود آن وجود دارد ؟ علائم پولیپ بینی چیست ؟ در این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد پولیپ بینی می پردازیم .

دکتر فاطمه مختاری فر  جراح و متخصص گوش و حلق و بینی است .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر  تماس حاصل فرمایید.

09057569933-06642628147

 

 

پولیپ بینی چیست ؟

پولیپ ها شایع ترین توده های داخل بینی هستند. پولیپ بینی از مخاط سینوس های اطراف بینی منشا می گیرد، بدین صورت که مخاط سینوس در اثر آلرژی شدید، بیش از اندازه رشد می کند و متورم می شود و تورم از سینوس بیرون می زند و وارد حفره بینی می گردد .در این حالت این رشد مخاطی به صورت پولیپ بینی ظاهر می شود که توده های برجسته هستند که حفره بینی را پر می کنند و منجر به اختلال در نفس کشیدن فرد و سینوزیت میگردند.

 

جراحی پولیپ بینی
جراحی پولیپ بینی

علائم پولیپ بینی

مهمترین علائم پولیپ بینی گرفتگی بینی است و علائم دیگر آن عبارتند از :
• آبریزش بینی
• ترشحات ته حلق
• کاهش حس چشایی
• گرفتگی بینی و درد صورت
• خروپف حین خواب
• احساس فشار و پری در صورت و سردرد
• کاهش حس بویایی
• تغییر صدا (به صورت تو دماغی)

 

تشخیص پولیپ بینی

بهترین روش تشخیص پولیپ بینی معاینه داخل بینی با آندوسکوپی است.هنگام معاینه با آندوسکوپی اگرغیراز اجزای اصلی بینی بافت اضافه تری مشاهده کنیم آن هنگام پزشک باید تشخیص دهد که بافت اضافه پولیپ است یا بیماری دیگر به همین دلیل آندوسکوپی به ما کمک می کند بتوانیم تشخیص خوبی در این زمینه داشته باشیم .

بیشتر بخوانید
جراحی انحراف بینی در لرستان

درمان پولیپ بینی

هنگامی که پولیپ بینی را تشخیص دادیم بیمارانی که در مراحل اولیه و شروع پولیپ بینی هستند امکان دارد با درمان های دارویی بهبود یابند .بیمارانی که به درمان مقاوم باشند یا بیمارانی که دیر مراجعه می کنند و پولیپ هایشان خیلی رشد کرده و تمام حفره بینی و سینوسها را پر نموده است لازم است تحت جراحی پولیپ بینی و خارج کردن پولیپ قرار گیرند.تکنیک جراحی که برای این گونه بیماران انجام می شود تماماً به روش اندوسکوپیک است و پولیپ ها از داخل حفره بینی و سینوسها خارج می شوند .

مراقبت بعد از جراحی پولیپ بینی

مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی بسیار اهمیت دارند که عبارتند از :
• فرد هیچ وقت نباید در معرض دود سیگار، قلیان و یا دخانیات قرار بگیرد در صورت عدم رعایت منجر به عود پولیپ خواهید شد.
• مراقبت های بعد از عمل بسیار مهم است و لازم است در هفته های اول مرتب به پزشک خود مراجعه کند تا بررسی های لازم انجام شود تا پولیپ فرد عود نکند.
• پولیپ بینی جزء بیماری هایی است که نیاز به کنترل دائم دارد تا عود نکند.
• مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک(ممکن است لازم باشد که بیمار برای جلوگیری از عود پولیپ تا همیشه دارو مصرف کند.)

 

دیگر خدمات دکتر فاطمه مختاری فر متخصص گوش و حلق و بینی عبارتند از :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی ترمیمی بینی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =