دکتر فاطمه مختاری فر » جراح سر و گردن در لرستان

0 / 5. 0

۳ دقیقه
جراح سر و گردن در لرستان

جراح سر و گردن در لرستان

آنچه می خوانید...

جراح سر و گردن در لرستان

یک متخصص گوش و حلق و بینی که در زمینه جراحی های سر و گردن تخصص لازم را دارد و می تواند به درمان بیماری های سر و گردن و مخصوصاً بیماری های مرتبط با گوش، حلق و بینی بپردازد با نام جراح سر و گردن شناخته می شود. لغت اوتولارینگولوژی از زبان یونانی گرفته شده است و اوتو به معنای گوش، رینو به معنای بینی و لارین به معنای حلق و یا گلو می باشد.

در طول سالیان گذشته پیش رفت های زیادی در زمینه جراحی سر و گردن اتفاق افتاده است و از تکنیک های با عوارض کمتری برای درمان بیماری های های ناحیه گوش و حلق و بینی کمک گرفته می شود. این علم در زمینه انواع جراحی های گوش، جراحی های عصب شناسی، رینولوژی و جراحی های بینی، جراحی برای درمان بیماری های سینوس، جراحی های پلاستیک سر و گردن و جراحی برای درمان انواع تومورها و سرطان های سر و گردن پیش رفت های زیادی داشته است. همچنین برخی پزشکان به درمان بیماری های سر و گردن در کودکان و درمان بیماری های مرتبط با آلرژی می پردازند.

بهترین جراح سر و گردن در لرستان

یک متخصص گوش و حلق و بینی تقریباً 13 سال تحصیلات دانشگاهی می گذراند. برای دریافت فلوشیپ در زمینه های مختلف هم نیاز است که تحصیلات دانشگاهی را تمام کنند و چهار سال دیگر آموزش های لازم را ببینند. همچنین نیاز است که پنج سال تمرین در این زمینه داشته باشند.

یک جراح سر و گردن خوب نیاز دارد که تمامی این دوره ها را طی کرده و دوره های تمرینی برای کسب تجربه را با دقت زیادی پشت سر بگذراند.

بیشتر بخوانید
کلیاتی در مورد عمل بینی

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

جراح سر و گردن چه اقداماتی انجام می دهد؟

یک جراح سر و گردن جراحی های مختلفی را در زمینه سر و گردن انجام می دهد که ما در زیر به برخی از این جراحی ها اشاره می کنیم:

 • جراحی گوش
 • جراحی بینی در لرستان
 • جراحی سینوس
 • جراحی حنجره
 • جراحی گلو
 • جراحی حفره دهانی
 • جراحی گردن
 • جراحی تیروئید
 • جراحی غدد بزاقی
 • جراحی لوله های برونشیت یا نای
 • جراحی مری
 • جراحی های زیبایی سر و گردن

این جراحان همچنین بسیاری از انواع تومورهای سر و گردن را جراحی می کنند. در حقیقت قسمتی از روند درمانی که مربوط به برداشتن تومور می باشد را جراحان سر و گردن انجام می دهند و سپس در صورتی که تومور بدخیم باشد شیمی درمانی یا پرتودرمانی انجام می گیرد. در برخی موارد که تومور خوش خیم می باشد هم می توان تنها با برداشتن تومور، روند درمانی را کامل نمود. این نوع جراحی ها حساسیت بسیار زیادی دارند و نیاز است که پزشک تمامی جوانب احتیاط را رعایت کند تا آسیبی به دیگر بافت ها یا اعصاب همجوار نرسد.

جراح سر و گردن در لرستان
جراح سر و گردن در لرستان

تکنیک های جراحی زیادی برای درمان عفونت ها و بیماری های سر و گردن وجود دارد که به ترمیم نقایص مادرزادی هم کمک می کند. این جراحان باید در زمینه جراحی پلاستیک هم دوره هایی را گذرانده باشند زیرا در برخی جراحی ها نیاز به انجام برخی تکنیک های جراحی پلاستیک مانند فلپ پوستی می باشد.

بیشتر بخوانید
اهداف جراحی بینی

منبع : https://www.entcanada.org/education/general-public/public-information-sheets-2/otolaryngologist-head-neck-surgeon/

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =