دکتر فاطمه مختاری فر » حمام کردن بعد از جراحی بینی

0 / 5. 0

۳ دقیقه
حمام کردن بعد از جراحی بینی

حمام کردن بعد از جراحی بینی

آنچه می خوانید...

حمام کردن بعد از جراحی بینی

شما می توانید روز پس از جراحی بینی موها و صورت خود را بدون آنکه بانداژهای بینی تر شوند، شست و شو دهید. بهتر است تا یک هفته پس از عمل بینی از حمام کردن به طور کامل پرهیز نمایید. زیرا با حمام کردن ممکن است گچ  بینی خیس خورده و سست شود.

قطعاً تحمل چرب شدن پوست و موها آن هم به مدت یک هفته بسیار دشوار می باشد. لذا شما می توانید از گردن به پایین خود را با آب ولرم و به نوبت های مشخص شست و شو داده و برای تمییز کردن موهای سر خود از شخصی کمک بگیرید.

برای شست و شوی موهای سر خود بر روی صندلی راحتی نشسته و سر خود را به سمت عقب خم نمایید. سپس از همراه خود به منظور شست و شوی موهای خود به وسیله شانه و شامپو در خواست کمک نمایید. به این صورت که وی کف اندکی درست کرده و سپس به وسیله شانه آن را به اطراف سر پخش می نماید. این میزان کف نباید به حدی باشد که کنترل کردن آن سخت بوده و به سایر نقاط صورت تراوش نماید. با زیاد شدن میزان کف، تعداد دفعات آبکشی سر بیش تر شده و به طبع خیس شدن پانسمان ها را رقم می زند.

حمام کردن بعد از جراحی بینی
حمام کردن بعد از جراحی بینی

ورزش کردن پس از جراحی بینی

کنار گذاشتن فعالیت های بدنی به مدت طولانی آن هم برای افرادی که عادت به انجام ورزش های روتین دارند، دشوار به نظر می رسد. عموماً شما می توانید پس از گذشت سه هفته از جراحی بینی به فعالیت های بدنی خود باز گردید. اما این مورد به وضعیت سلامتی و آمادگی بدنی شما نیز بستگی دارد. از برداشتن اجسامی با وزن بیش از 5 پوند خودداری نمایید.

بیشتر بخوانید
کلیاتی در مورد عمل بینی

از انجام ورزش های تماسی برای شش هفته اجتناب نمایید. همچنین هر نوع حرکتی که موجب فشار آوردن به بخیه هایتان شود، می بایست از برنامتان حذف گردد. تعادل میان زمان استراحت و فعالیت های بدنی شما، روند بهبودی را تسریع می بخشد.

چه مدت پس از جراحی بینی می توان سفر کرد؟

مسافرت هایی با مسافت طولانی و یا بلند مدت می توانند برای فردی که به تازگی جراحی بینی انجام داده است، دردسر ساز باشند. به طور کلی مسافرت هایی که بیش از یک ساعت به طول می انجامند به مدت یک هفته پس از جراحی بینی توصیه نمی شوند. در صورتیکه مسافرت کردن بعد از جراحی بینی واجب باشد، پیشنهاد می شود که از بلند کردن چمدان سنگین خودداری کرده و هر یک ساعت یکبار از صندلی خود بلند شده و به مدت 5 دقیقه قدم بزنید.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

نتایج نهایی حاصل از جراحی بینی چه زمانی مشهود می گردند؟

اسکارهای ناشی از جراحی بینی بین 6 ماه تا یک سال زمان می برند تا به طور کامل محو شوند. به همین دلیل شما می بایست حداقل شش ماه تا مشاهده نتایج نهایی حاصل از جراحی بینی صبر نمایید. در طول این مدت تورم و کبودی ها بهبود یافته و رنگ اسکارها روشن تر و بافت آنها نرم تر می گردند.

بیشتر بخوانید
لیفت بینی با نخ در لرستان

Source:

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =