دکتر فاطمه مختاری فر » رینوپلاستی در لرستان

0 / 5. 0

۳ دقیقه
رینوپلاستی در لرستان

رینوپلاستی در لرستان

آنچه می خوانید...

رینوپلاستی در لرستان

رینوپلاستی یا جراحی بینی امروزه طرفداران و متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. این نوع جراحی با تغییر در ساختار و عملکرد بینی و ظاهر آن سعی در بهبود ظاهر و اصلاح عملکرد بینی فرد دارد. سالانه در ایران هزاران جراحی بینی انجام می گیرد ولی باید بدانید که تصمیم برای انجام این جراحی یکی از مهم ترین تصمیمات فرد در زندگی اش است. فردی که قصد انجام جراحی بینی دارد باید تمامی جوانب را بسنجد.

رینوپلاستی می تواند به بهبود چشمگیری در روند تنفس و دست یابی به ظاهری ایده آل کمک کند.

رینوپلاستی در لرستان
رینوپلاستی در لرستان

جراحی رینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

اختلال در تنفس از بینی یکی از دلایل متداول برای جراحی بینی است. انسداد بینی می تواند موجب بروز مشکلات متعددی مانند مشکل در ورزش کردن، اختلال در خواب و خر و پف کردن یا آپنه خواب شود. همچنین در بسیاری از فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کند. در صورتی که درمان های دارویی مانند اسپری بینی و درمان آپنه خواب موثر واقع نگردد، قدم بعدی جراحی بینی است.

رینوپلاستی درمانی

در برخی موارد تیغه بینی یا همان سپتوم دچار انحراف یا شکستگی است. در این صورت هم برای اصلاح تیغه بینی و یا شکستگی بینی از جراحی بینی کمک گرفته می شود. در مواردی که تیغه بینی در نقاط حساسی شکسته باشد نیاز است که جراحی رینوپلاستی به صورت تخصصی و هرچه سریع تر انجام گیرد تا شیوه تنفس و شکل بینی اصلاح گردد. رینوپلاستی در این موارد با نام سپتورینوپلاستی هم نام گرفته می شود و در این جراحی نقص های بینی اصلاح شده و تیغه بینی صاف می شود. همچنین از غضروف های مناسبی برای اصلاح شکل بینی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
جراح بینی در خرم آباد

دکتر فاطمه مختاری فر جراح و متخصص گوش و حلق و  بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 

رینوپلاستی زیبایی

از سوی دیگر بسیاری از متقاضیان جراحی بینی خواستار تغییر شکل بینی و متناسب کردن آن هستند. درخواست اکثر افراد کاهش قوز بینی، تغییر شکل نوک بینی، کاهش حجم بینی و یا اصلاح تقارن بینی است.

این تغییرات که بر روی بینی اعمال می شود هزینه هایی را در پی دارد که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. در صورتی که جراح بینی تجربه کافی داشته باشد و جراح قابلی باشد لازم است که در حین اصلاح نقص های ظاهری بینی به اصلاح ساختار بینی و بهبود عملکرد آن بپردازد.

منبع : https://www.health.harvard.edu/blog/thinking-about-rhinoplasty-2019030616112

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =