دکتر فاطمه مختاری فر » ۱۰ مورد ممنوع بعد از جراحی بینی

0 / 5. 0

۴ دقیقه
10-مورد-ممنوع-بعد-از-جراحی-بینی

10 مورد ممنوع بعد از جراحی بینی

آنچه می خوانید...

10 مورد ممنوع بعد از جراحی بینی

جراحی بینی نتایج راضی کننده و مثبتی را می تواند در پی داشته باشد. ولی این جراحی تنها نیمی از مساله است. مساله دیگر مراقبت های بعد از جراحی توسط بیمار است. ممنوعاتی بعد از جراحی بینی وجود دارند که با دوری از این موارد می توان بهتر و راحت تر دوران نقاهت را پشت سر گذاشت و از عوارض جانبی ناخواسته و تاخیر در بهبودی پیشگیری کرد. در ادامه به 10 مورد ممنوع بعد از رینوپلاستی اشاره می کنیم.

فعالیت های فیزیکی شدید

از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی شدید و قدرتی باید پرهیز شود. دلایل بسیاری برای خودداری از اینگونه فعالیت ها وجود دارد. اولین دلیل افزایش گردش خون به صورت و در نتیجه افزایش تورم و خونریزی است. همچنین فعالیت های شدید فیزیکی می تواند بینی را در معرض آسیب های شدید قرار دهد.  

 

10-مورد-ممنوع-بعد-از-جراحی-بینی
10-مورد-ممنوع-بعد-از-جراحی-بینی

فین کردن از بینی

آلرژی، سرماخوردگی و آنفولانزا برای فردی که جراحی بینی کرده است دوران سختی محسوب می شوند. برای هفته ها بعد از جراحی بینی باید از افرادی که سرماخورده اند دوری شود و منظم دست ها شسته شوند. فین کردن از بینی می تواند روند ترمیم را به تاخیر بیندازد و آسیب هایی به محل جراحی برساند.

دکتر فاطمه مختاری فر جراح بینی در لرستان با علمی ترین و بروزترین تکنیک ها به درمان مشکلات مربوط به گوش، حلق و بینی می پردازد .  شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های تماس 09057569933-06642628147 حاصل فرمایید و یا به اینستگرام ایشان مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی به شیوه بسته در لرستان

 

از اشعه آفتاب دوری شود.

در معرض آفتاب قرار گرفتن می تواند موجب سوختگی بینی و ایجاد تغییر رنگ در محل بخیه شود. یا ریسک برخی موارد را بالا ببرد. استفاده از کلاه و کرم های ضد آفتاب می توانند ایمنی لازم را در برابر اشعه های مضر آفتاب فراهم سازند.

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

اگر به صورت مرتب از عینک استفاده می کنید باید برای مدتی بعد از جراحی بینی از لنز های طبی استفاده کنید تا بینی به طور مناسبی ترمیم گردد. عینک بر روی پل بینی قرار می گیرد و در اغلب موارد موجب برآمده کردن غضروف و بافت نرم بینی می شود. در دوران ترمیم بینی بهتر است که از عینک زدن پرهیز شود.

ضربه زدن و لمس کردن بینی

بعد از رینوپلاستی احتمالاً درباره اینکه بینی جدید چه شکلی دارد، وسوسه می شوید که بینی را لمس کنید. ولی لمس کردن، فشار دادن و  دست زدن به بینی ایده خوبی نیست. در صورت لمس بینی احتمال آسیب به بینی، تغییر شکل غضروف بینی و تغییر جهت استخوان بینی وجود دارد. سعی شود تا جای ممکن بینی از هر گونه آسیب در امان باشد.

در ادامه به برخی از موارد دیگر ممنوع در دوران نقاهت بعد از جراحی بینی اشاره می کنیم:

–    به پشت خوابیدن بدون اینکه بالشت بلندی در زیر سر قرار گیرد می تواند موجب افزایش گردن خون به بینی و افزایش تورم و خونریزی و درد بیشتر بینی شود.

–    آرایش کردن در دوران نقاهت بعد از جراحی بینی می تواند باعث بروز برخی عوارض و پیچیدگی ها و بالا بردن احتمال عفونت در ناحیه جراحی شود.

بیشتر بخوانید
جراحی اندوسکوپیک سینوس در لرستان

–    سیگار کشیدن و مصرف الکل

–    خوردن غذاهای سفت یا غذاهایی که نیاز به جویدن بسیار دارند.

–    یبوست داشتن – برای پیشگیری از یبوست می توان برخی راهکارها را انجام داد.

منبع : https://www.drphilipmiller.com/2018/05/29/ten-things-to-avoid-after-rhinoplasty-surgery/

مطالب مرتبط با این مقاله:

حمام کردن بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دکتر فاطمه مختاری فر

جراح و متخصص سر و گردن، گوش و حلق و بینی هستند. از جمله کارهای زيبايی سر و گردن شامل رینوپلاستیاتوپلاستيبلفاروپلاستی پروتز چانهلیفت صورت و گردنتزريق ژل و بوتاکسجراحی اندوسکوپیک سینوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =